Standardmedaljer FOK 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvalificerade till klass 3 och SM: |
|
Fält |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albertsson |
Klara |
A-sås |
B |
A-sås |
B |
A-sås |
B |
RM SM |
|
3 |
Annertorn |
David |
SM A |
B |
VSM |
S |
|
|
RM SM |
|
4 |
Assarsjö |
Ann-Catrine |
All 1 |
B |
All 3 |
B |
|
|
|
SM Dam |
5 |
Axelsson |
Roger |
U-hamn |
B |
U-hamn |
B |
|
|
|
|
6 |
Berg |
Claes |
Kalkonen |
B |
|
|
|
|
|
|
7 |
Berglund |
Håkan |
All 3 |
B |
|
|
|
|
|
SM VY |
8 |
Bergetti |
Peter |
VF1 |
B |
VF1 |
B |
VF2 |
B |
RM SM |
|
9 |
Ernbert |
Klas |
U-hamn |
B |
|
|
|
|
|
|
10 |
Friberg |
Morgan |
HJ1 |
S |
VF1 |
B |
|
|
RM SM |
|
11 |
Furborg |
Joe |
HJ1 |
S |
HJ2 |
S |
|
|
RM SM |
|
12 |
Hallman |
Rolf |
KrT BPS |
B |
KrT BPS |
B |
KrT HJ |
B |
RM SM |
|
13 |
Hansson |
Per |
VF1 |
B |
HJ2 |
B |
Örebro |
S |
RM SM |
|
14 |
Lundberg |
Björn |
VF1 |
B |
KrT HJ |
B |
KrT FOK |
B |
RM SM |
|
15 |
Johansson |
Björn |
VF2 |
B |
HJ2 |
B |
|
|
|
|
16 |
Nordin |
Åke |
Höganäs |
S |
Höganäs |
S |
|
|
RM SM |
|
17 |
Persson |
Krister |
HJ1 |
B |
HJ2 |
S |
VF1 |
S |
RM SM |
|
18 |
Polgary |
Mikael |
VF1 |
B |
VF2 |
B |
HJ2 |
B |
RM SM |
|
19 |
Sambar |
Anna |
A-sås |
B |
KrT FOK |
B |
|
|
|
SM Dam |
20 |
Sambar |
Robert |
HJ1 |
S |
HJ2 |
B |
|
|
RM SM |
|
21 |
Schultz |
Glenn |
Skinkan |
B |
|
|
|
|
|
|
22 |
Svensson |
Sonny |
HJ1 |
B |
HJ2 |
B |
VF1 |
S |
RM SM |
|
23 |
Ståhl |
Jens |
HJ2 |
B |
|
|
|
|
|
|
24 |
Säll |
David |
Krt HJ |
B |
|
|
|
|
|
|
25 |
Säll |
Jakob |
HJ1 |
S |
HJ2 |
B |
|
|
RM SM |
|
26 |
Tornängen |
Ken |
HJ1 |
B |
HJ2 |
B |
VF1 |
B |
RM SM |
|
27 |
Tylestrand |
Johan |
U-hamn |
B |
KrT HJ |
B |
KrM A-sås |
B |
RM SM |
|
28 |
Wasselius |
Erik |
HJ2 |
B |
|
|
|
|
|
|
29 |
Wessand |
Caj |
VF2 |
B |
A-sås |
B |
A-sås |
B |
RM SM |
|
30 |
Ånhed |
Tomas |
Överby |
S |
Överby B |
|
|
|
RM SM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Precision |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albertsson |
Klara |
KrT |
S |
KrT |
B |
Rt |
B |
RM SM |
|
3 |
Axelsson |
Roger |
Rt |
B |
|
|
|
|
|
|
4 |
Friberg |
Morgan |
KrT |
B |
U-hamn |
B |
Rt |
B |
RM SM |
|
5 |
Furborg |
Joe |
KrT |
S |
KrT |
S |
|
|
RM SM |
|
6 |
Hallman |
Rolf |
KrT |
B |
KrT Bps |
B |
KrTT FOK |
S |
RM SM |
|
7 |
Hansson |
Per |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
|
|
8 |
Krüger |
Hartwig |
KrT |
B |
U-hamn |
B |
Sturef |
B |
RM SM |
|
9 |
Lappas |
Christos |
KrT |
S |
KrT FOK |
S |
|
|
RM SM |
|
10 |
Nordin |
Åke |
KrT |
B |
KrT FOK |
B |
KrTT FOK |
B |
RM SM |
|
11 |
Nyysti |
Esko |
KrT |
B |
KrT |
B |
U-hamn |
B |
RM SM |
|
12 |
Persson |
Krister |
KrT BPS |
B |
KrT BPS |
B |
Rt |
B |
RM SM |
|
13 |
Sambar |
Robert |
KrT FOK |
B |
KrT BPS |
B |
Rt |
B |
RM SM |
|
14 |
Suomäki |
Petri |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
|
|
15 |
Svensson |
Sonny |
Rt |
B |
Rt |
B |
|
|
|
|
16 |
Tylestrand |
Johan |
KrT FOK |
B |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
17 |
Wasselius |
Erik |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
|
|
18 |
Åkesson |
Anders |
KrT BPS |
S |
Rt |
B |
|
|
SM |
Kl 1 |
19 |
Ånhed |
Tomas |
KrT |
B |
KrT FOK |
S |
|
|
RM SM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Militär snabbmatch |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albertsson |
Klara |
KrM C |
B |
|
|
|
|
|
SM Dam |
2 |
Bergetti |
Peter |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
|
|
3 |
Friberg |
Morgan |
KrT FOK |
S |
|
|
|
|
RM SM |
|
4 |
Furborg |
Joe |
KrM B |
S |
|
|
|
|
RM SM |
|
6 |
Lundberg |
Björn |
KrT FOK |
B |
KrT FOK |
B |
|
|
RM SM |
|
7 |
Nordin |
Åke |
KrM A |
S |
|
|
|
|
RM SM |
|
8 |
Persson |
Krister |
KrT FOK |
S |
|
|
|
|
RM SM |
|
9 |
Polgary |
Mikael |
KrM B |
B |
KrM C |
S |
|
|
RM SM |
|
10 |
Sambar |
Robert |
VSM |
B |
KrT FOK |
B |
|
|
RM SM |
|
11 |
Svensson |
Sonny |
KrM B |
B |
VSM |
B |
|
|
RM SM |
|
12 |
Säll |
Jakob |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
|
|
13 |
Tornängen |
Ken |
KrT FOK |
B |
KrT FOK |
B |
|
|
RM SM |
|
14 |
Tylestrand |
Johan |
KrT FOK |
B |
|
|
|
|
|
|
15 |
Wessand |
Caj |
KrM A |
B |
KrT FOK |
B |
|
|
RM SM |
|
16 |
Ånhed |
Tomas |
KrT FOK |
B |
VSM |
B |
|
|
RM SM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
För start i SM fält och prec krävs antingen1
stdmedalj silver och 1 brons eller 3 brons. |
|
|
|
|
För start i SM Militär snabbmatch krävs 1
Silver eller 2 brons. |
|
|
|
|
|
|
|
|
För start i SM VY eller Dam krävs 1
standardmedalj i brons. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Följande skyttar skjuter i klass 2 från och med
2020. |
|
|
|
|
|
|
|
|
(Den som vill skjuter i VY från och med det år
man fyller 60 år och VÄ från och med det år man fyller 70.) |
|
Falco Güldenpfennig |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Polgary |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Andersson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Beischer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zajko Hanic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
André Hermansson-Karlsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|